Hasičské muzeum

Podkategorie

Na začátku stála parta nadšenců, která chtěla uskutečnit svůj nápad zřídit v Odlochovicích hasičské muzeum. Postupně se začal jejich sen uskutečňovat. Byl vypracován projekt architektem p. Zlatníkem ve spolupráci  s Josefem Kocourkem. Zastupitelstvo návrh schválilo. Byla podána žádost o dotaci, se kterou pomohla manažerka mikroregionu Posázaví. Peníze byly přiděleny, zbytek financí dodal Obecní úřad Jankov. S výstavbou začala stavební firma Šach s.r.o. Bystřice.

Mezitím hasiči pilně pracovali na obnově dobové hasičské stříkačky tak, aby byla plně funkční. Sháněli originální písemnosti (část jsou kopie), dobovou hasičskou techniku a vybavení, jež kdysi využívali dobrovolní požárníci v boji s ohněm a potřebovali ke správnému chodu svého sboru.

Nezbývá než poděkovat všem, kteří se na projektu účastnili, sponzorům, odlochovským hasičům, ale i obyvatelům vesničky, kteří také pomáhali. Stavební firma Šach s.r.o. ještě věnovala finanční prostředky na zhotovení sochy Svatého Floriána, patrona hasičů, který byl umístěn do výklenku ve štítu budovy muzea.

Podívat se můžete přijít kdykoliv, muzeum je totiž nově postavená budova, která je ze dvou stran prosklená.

Fotografie z otevření hasičského muzea v Odlochovicich 22.srpna 2009