Dům s pečovatelskou službou

Pečovatelská služba

 

Posláním pečovatelské služby je poskytovat takovou podporu a pomoc občanům, která umožňuje zachovat v maximální míře jejich dosavadní způsob života, pomáhat v nepříznivých životních situacích, zvládat pobyt v domácím prostředí, zajišťovat nutné práce v domácnosti a další životní potřeby. Služba je určena osobám, které mají sníženou soběstačnost z důvodu věku, chronického onemocnění nebo zdravotního postižení. Péče je zajišťována přímo v domácnostech klientů na území celé obce včetně deseti místních částí a v bytech v Domově seniorů v Jankově.

Pečovatelská služba v Obci Jankov nabízí své služby od podzimu roku 2013, kdy byl obcí Jankov postaven Dům s pečovatelskou službou. Domov seniorů, jehož zřizovatelem je Středočeský kraj,  zajišťuje služby občanům dle Vyhl. č. 505/2006 Sb., ve znění pozdějších novel nejen v pečovatelském domě, ale hlavně v terénu.

Počet zájemců o tuto sociální službu každoročně stoupá. Zájemce o sociální službu schvaluje vedení obce. Mezi nejvíce požadované služby patří příprava a donáška stravy, nákupy, doprovody k lékaři, pomoc s hygienou apod.

Obec Jankov na provoz této služby od počátku jejího vzniku poskytuje provozovateli ročně zálohu na neinvestiční dotaci ve výši 150 tis. Kč, která  je vždy k 31.12. daného roku vyúčtována dle skutečnosti.

Obec Jankov tuto sociální službu podporuje, neboť  přispívá  našim nejzranitelnějším  občanům  ke zkvalitnění  života a zabraňuje jejich možnému sociálnímu vyloučení.

Bc. Jitka Jonsztová, starostka

 

 

Kontakt

Obec Jankov
Na náměstí 14
25703 Jankov

Tel.: 317 833 209
E-mail: info@obecjankov.cz
Datová schránka: yp4a679

Úřední hodiny OÚ:
Po: 8:00 - 11:30 12:00-17:00
Út: 8:00 - 11:30
St: 8:00 - 11:30 12:00-17:00
Čt: zavřeno
Pá: zavřeno

více informací »

Úřad bez bariér

Úřad bez bariér

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky
GObec Jankov
QR kód stránek Obce Jankov
TOPlist
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace