Fotogalerie a video

http://obecjankov.cz/fotogalerie/rekonstrukce-bitvy-u-jankove-k-370-vyroci

https://www.youtube.com/watch?v=DBuEMBRg1QEK příležitosti 370. výročí bitvy u Jankova se konala o víkendu 6.-7.3.2015 v Jankově vzpomínková setkání. V pátek v dopoledních hodinách se uskutečnila pietní vzpomínka u kříže hromadného hrobu švédských vojáků před kostelem Sv. Vavřince v Bedřichovicích. Dále se na jankovském náměstí konalo setkání žáků základní školy a mateřské školy, občanů Jankova s vojáky. Přítomní mohli shlédnout ukázky bojů, dobové kuchyně, dobového oblečení a s vojáky popovídat o životě vojáků a jejich rodin v době třicetileté války. V odpoledních hodinách se vydal průvod vojáků s občany uctít památku padlého generála Götze, který bojoval v bitvě na straně císařských vojsk. Byly proneseny proslovy, položen věnec ke kříži a zazněly salvy.

V sobotu v dopoledních hodinách 7.3. se mohli návštěvníci připojit k průvodu císařského vojska, který prošel obcí, naučnou stezkou Po stopách bitvy u Jankova směrem k mohyle. Na louce nedaleko památníku došlo k setkání se švédským vojskem, které vyrazilo od obce Ratměřic. Odpolední program se konal u mohyly a památníku bitvy. Byl zahájen vojenskou potyčkou císařského a švédského regimentu s následnou kapitulací generála Hatzfelda. Pietní vzpomínka byla zakončena položením věnců, projevy, zpěvem a motlitbou, kterou pronesl pan farář Adamczyk.

Akce k připomenutí výročí bitvy u Jankova byla spolupořádaná s Městem Votice a Obcí Ratměřice.

 

Kontakt

Obec Jankov
Na náměstí 14
25703 Jankov

Tel.: 317 833 209
E-mail: info@obecjankov.cz
Datová schránka: yp4a679

Úřední hodiny OÚ:
Po: 8:00 - 11:30 12:00-17:00
Út: 8:00 - 11:30
St: 8:00 - 11:30 12:00-17:00
Čt: zavřeno
Pá: zavřeno

více informací »

Úřad bez bariér

Úřad bez bariér

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky
GObec Jankov
QR kód stránek Obce Jankov
TOPlist
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace