Archiv aktualit

Svoz velkoobjemového odpadu

vloženo 22. srpen 2014

Obec JANKOV oznamuje, že v osadách Odlochovice, Nosákov, Čečkov a Bedřichovice budou umístěny kontejnery na velkoobjemový odpad ve dnech 29. srpna – 2. září 2014.

V osadách Jankov (náměstí), Pičín, Jankovská Lhota a Otradovice budou kontejnery umístěny ve dnech 3. – 8. září 2014

Kontejnery jsou určeny pro odložení např. nábytku, matrací, sedacích souprav, koberců apod.

                                                                    Josef Kocourek, starosta

Vrtaná studna a rekonstrukce vodojemu Nosákov

vloženo 22. srpen 2014

Z důvodu nevyhovující kvality vody ve stávající infrastruktuře zásobování pitnou vodou obec zrealizovala projekt jehož předmětem je vybudování nového vrtu a úprava vodojemu pro místní část obce Nosákov (87 obyvatel). Na základě rozborů a nepříznivého výskytu dusičnanů byl KHS v Benešově vydán hygienický limit na omezenou dobu. Proto Obec přistoupila k projektu v jehož areálu je vybudována nová vrtaná studna včetně nového přívodu vody do vodojemu a technologická elektroinstalace. Stavba vrtané studny a vodovodu slouží ke zvýšení stávajícího zdroje vody a jejímu naředění a tím snížení množství dusičnanů ve vodě.

Projekt zrealizovala fi Výstavba sítí Kolín a.s, která byla vybrána v souladu se zákonem o veřejných zakázkách při respektování nejnižší nabídkové ceny. Akce bude zkolaudována v první polovině září.

Obec na tuto rekonstrukci obdrží dotaci z Fondu životního prostředí a zemědělství Středočeského kraje ve výši 991.440,-Kč, vlastní zdroje investora činí 52.182,-. Jelikož správa vodního hospodářství spadá v obci pod ekonomickou činnost obce, bude uplatněn odpočet DPH ve výši 21% a přenesená daňová povinnost na stavební práce. Celkové náklady investiční akce činí 1.043.622,-Kč. 

Uzavírka silnice do Votic

vloženo 11. srpen 2014

Krajská správa a údžba silnic Středočeského kraje oznamuje, že v termínu od 24.5.2014 do 30.6.2014 je uzavřena silnice č. II/150 mezi obcemi Votice a Neustupovské Otradovice z důvodu ujetého svahu a nestabilního podloží zmíněné silnice v km 0,220. Objízdná trasa je vyznačena přechodným dopravním značením. Děkujeme za pochopení. Silnice bude otevřena 12.8.2014 po 6 hodině ráno.

Bezbariérový chodník 2. etapa

vloženo 11. srpen 2014

Projekt řeší bezbariérové úpravy hlavní pěší trasy (průtah obcí) podél komunikací II. třídy (od Votic) a III. třídy (od Pičína a Jankovské Lhoty) v obci. Jedná se jednak o rekonstrukci stávajících chodníků, které jsou v nevyhovujícím stavu, také výstavbu nových a dále nové lávky nad rybníkem Hrad, která řeší kritický úsek bezpečnosti chodců a je nezbytná pro dosažení bezpečné bezbariérové trasy v obci.

Trasa chodníků začíná v obytné zástavbě obce podél komunikace III/1114 (Malostranská ul.), odkud vede souvislou trasou přes křížení komunikací II/150 (silnice od Votic po hrázi rybníka Hrad), které bude zabezpečeno kromě bezbariérových úprav též bezpečným místem pro přecházení. Tento úsek je důležitý  s ohledem na nebezpečné křížení tras pěší a automobilové dopravy. Trasa chodníku povede dále podél hráze rybníka Hrad až do centrální části obce směrem k náměstí, kde trasa navazuje na již vybudovaný bezbariérový úsek I. etapy z roku 2013.

Tato 2. etapa dokončuje bezbariérové řešení a průtah celou obcí v západní části obce.  

Na tuto akci obdrží Obec Jankov finanční příspěvek z rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury ve výši 3.188.000,-Kč, což odpovídá 85% souhrnu  celkových uznatelných nákladů stavební části akce. Neuznatelné náklady ve výši 363.298,20 Kč hradí investor plně ze svého rozpočtu.

  

Jak třídit odpady?

vloženo 11. srpen 2014

Informace o třídění odpadů

Pouťová zábava

vloženo 21. červenec 2014

  Sdh Jankov pořádá svou tradiční pouťovou zábavu v sobotu 26. 7. od 20,00 hodin. K tanci a poslechu hraje skupina VAT. Srdečně vás zveme, přijďte se pobavit........a hodit za hlavu všední starosti.

Oznámení

vloženo 23. červen 2014

Obec Jankov oznamuje občanům místní části Nosákov, že ve dnech 27.-28.června 2014 z důvodu rekonstrukce vodojemu v Nosákově nepoteče voda. Žádáme občany, aby si před uzávěrkou vodovodu udělali ve svých domácnostech rezervu vody.

                                          Za Obec Jankov Josef Kocourek, starosta 

Odstranění nebo okleštění stromoví pod vysokým napětím

vloženo 18. červen 2014

Oznámení o odstranění nebo okleštění stromoví pod vedením vysokého napětí ZDE

Přerušení dodávky elektřiny

vloženo 15. červen 2014

26. 6. 2014 nepůjde elektrický proud v obcích Odlochovice, Nosákov a Podolí. Bližší informace v přílohách.

Odlochovice

Nosákov

Podolí, zámek Odlochovice

 

Omezení používání pitné vody

vloženo 10. červen 2014

Zákaz používání pitné vody k napouštění bazénů a zalévání zahrad.

V souvislosti s úbytkem vydatnosti vodních zdrojů vodovou v Jankově zakazuje Obecní úřad v Jankově používat pitnou vodu z vodovodního řadu k napouštění bazénů a zalévání zahrad.

V případě dalšího poklesu vydatnosti bude omezována, resp. regulována dodávka pitné vody do domácností.

Tento zákaz platí do odvolání!

 

Josef  Kocourek (starosta)

Po stopách bitvy u Jankova

vloženo 4. červen 2014

Obec Jankov, ZŠ a MŠ Jankov a Klub rodičů zvou všechny na XIV. ročník pochodu  Po stopách bitvy u Jankova, který se uskuteční  14. června 2014. Můžete si vybrat z pěší trasy a cyklotrasy.

Noční soutěž v požárním útoku Jankov

vloženo 4. červen 2014

SDH Jankov zve na noční soutěž v požárním útoku O POHÁR STAROSTY OBCE JANKOV v sobotu 7.6.2014 areál SDH Jankov. Začátek od 20:30.

fotografie ženy

fotografie muži

Oslavy školství v Jankově

vloženo 14. květen 2014

Šustův běh

vloženo 14. květen 2014

Konkurs na ředitele/ředitelku ZŠ a MŠ Jankov

vloženo 29. duben 2014

Rada Obce Jankov vyhlašuje konkurs na pracovní místo ředitele/ředitelky Základní školy a mateřské školy v Jankově, okr. Benešov.

Více informací ZDE

Dobové fotografie Jankov - výzva

vloženo 28. duben 2014

 Nahlédněte do fotogalerie na staré fotografie Jankova. Fotografie jsou ze soukromých sbírek a jsou uveřejněny se souhlasem majitelů. Tímto bych chtěla oslovit všechny, kteří mají staré fotografie Jankova a okolních obcí, moc rádi bychom je také uveřejnili. Kontaktujte prosím Hanu Kratochvílovou na tel. čísle 317 833 236.

Zajímavý je i krátký dokument o dětském táboře z roku 1959,

                                                           ke shlédnutí je ZDE.

Veselé Velikonoce

vloženo 19. duben 2014

 Krásnou velikonoční neděli a pondělí,

abyste se všichni prostě báječně měli,

bohatou nadílku splněných přání

a o všedních starostech ani zdání.

 
 

Festival Popenec 2014

vloženo 18. duben 2014

Zveme Vás na 9. ročník festivalu Popenec, který se koná  7. - 8. června 2014 v areálu zámku Odlochovice (pořadatelem je ICSS Odlochovice). Na sobotu odpoledne je připraven bohatý program pro děti. Děti si mohou zahrát hru Pohádkový les na téma Cesta kolem světa, zaskákat si ve skákacím nafukovacím hradu, shlédnout dvě divadelní představení a vystoupení kouzelníka Magistra Kellyho. V rámci hudebního programu zahrají v sobotu na pódiu v zahradě zámku skupiny Poprask, Hmm..,, Krásné nové stroje, skupina inspirovaná africkými rytmy Marimba Mama a David Kraus & Band a další. V neděli vystoupí v kapli Gruzínský sbor, písničkář Karel Vepřek, Jarda Svoboda ze skupiny Traband a další. Více informací najdete na stránkách                                                          www.popenec.cz

Sběr nebezpečných odpadů

vloženo 18. duben 2014

Společnost COMPAG Votice s.r.o. zajišťuje mobilní sběr nebezpečných odpadů z obcí. V sobotu dne 31.5.2014 bude proveden svoz nebezpečných odpadů z obce Jankov a přilehlých osad.Odpady budou odebírány od občanů bezplatně, od podnikatelských subjektů za úplatu. Při odběru odpadů je nutné, aby občané prokázali svoji totožnost a bydliště občanským průkazem, předložili doklad o zaplacení místního poplatku za odvoz komunálního odpadu, jinak od nich nebude odpad odebrán. 

celý článek »

Upozornění

vloženo 11. duben 2014

Obecní úřad upozorňuje všechny majitele nemovitostí, kteří si dosud nezakoupili známku na odvoz komunálního odpadu pro rok 2014, že je třeba ji zakoupit nejpozději do 30. dubna 2014. Po tomto datu nebude odpad z neoznačených nádob odvážen a poplatek může být správcem poplatku navýšen až na trojnásobek dle čl. 7 obecně závazné vyhlášky č. 2/2012. 

Kontakt

Obec Jankov
Na náměstí 14
25703 Jankov

Tel.: 317 833 209
E-mail: info@obecjankov.cz
Datová schránka: yp4a679

Úřední hodiny OÚ:
Po: 8:00 - 11:30 12:00-17:00
Út: 8:00 - 11:30
St: 8:00 - 11:30 12:00-17:00
Čt: zavřeno
Pá: zavřeno

více informací »

Úřad bez bariér

Úřad bez bariér

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky
GObec Jankov
Obecní úřad Jankov - idatabaze.czMěstské, obecní úřady - idatabaze.cz
QR kód stránek Obce Jankov
TOPlist
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace